Szukaj
  • Mrs HR London

Zmiany w Employment Allowance dotkną 1.2 miliona pracodawców.

Aktualizacja: 22 lip 2019

Projekt ustawy proponowany przez kanclerza skarbu Philipa Hammonda oznacza, że od 2020 tylko mniejsze przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z dodatku na zatrudnienie tzw. Employment Allowance. Przy proponowanych zmianach kanclerz ma na celu wspierać mniejsze firmy, które chciałaby zatrudnić pierwszych pracowników.


Nowy projekt ustawy może oznaczać, że od 2020 tylko mniejsze przedsiębiorstwa będą mogły krozystać z Employment Allowance.

Proponowane zmiany w ulgach podatkowych dla pracodawców mogą oznaczać, że ponad milion firm będzie płacić więcej z tytułu składek na National Insurance Contributions (NIC). Projekt ustawy został opublikowany 25 czerwca 2019 i przedstawia plany ograniczenia Employment Allowance dla większych firm. Na chwilę obecnę Employment Allowance pozwala ubiegać się wszystkim pracodawcom o £3,000 rocznie na każdy Payroll, który posiadają. Od 6 kwietnia 2020 będzie to dostępne tylko dla firm, których tzw. tax bill dla NIC (secondary Class 1 National Insurance) spadnie poniżej £100,000.


W ramach powyższych zmian pracodawcy będą musieli ubiegać się o Employment Allowance każdego roku, ponieważ nie będzie on przenoszony z jednego roku podatkowego na następny. Rządowe wytyczne mówią także, że pracodawcy będą musieli się zapoznać ze zmianami i określić czy się kwalifikują na Employment Allowance w każdym roku podatkowym.


Chociaż jest to tylko projekt wniosku, pracodawcom zaleca się przegląd ich NIC i konsultacje, czy ta zmiana może wpłynać na finanse ich firmy.


Jeśli jesteś pracodawcą i chciałbyś zgłosić swoje komentarze w kwestii proponowanej ustawy Employment Allowance, możesz to zrobić na stronie rządowej do której link zamieszczamy tutaj.


Jeśli potrzebujesz wsparcia w ramach HR, bądź chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat angielskiego prawa pracy po polsku, odezwij się do nas na info@mrshrlondon.com

57 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie