Szukaj
  • Mrs HR London

Zakupy online w godzinach pracy- wskazówki dla pracodawców

Aktualizacja: 24 sty 2019

Styczeń- miesiąc wyprzedaży i zakupowego szaleństwa! Któż z nas choć raz nie odwiedził stron internetowych naszych ulubionych sklepów by sprawdzić czy akurat nie ma produktu wartego naszej uwagi i do tego oferowanego w słusznej cenie? Jeszcze lepiej, któż z nas nie zrobił tego w czasie pracy? I na dodatek został przyłapany?


Pracodawcy przyjmują przeróżne postawy wobec używania firmowych komputerów do spraw prywatnych. Niektóre firmy całkowicie blokują dostęp do wszelkich portali społecznościowych, bądź platform które nie są w żadnych stopniu powiązane z działalnością firmy. Inne pozwalają na surfowanie po Internecie na tyle na ile jest to rozsądne, bądź jeśli jest to w czasie przerwy np. na lunch.Co jest w takim razie rozsądnym rozwiązaniem w kwestii używania Internetu w pracy do celów prywatnych? Oto kilka wskazówek dla pracodawców:


  1. Upewnij się, że Twoja firma ma stworzoną politykę, która mówi o zasadach używania Internetu w celach prywatnych, w tym jasno przedstawia ilość dozwolonego czasu oraz jakie strony można odwiedzać.

  2. Przypominaj pracownikom o powyższej polityce i jak ona się odnosi do konkretnych eventów typu: styczniowe wyprzedaże, Cyber Monday itp.

  3. Jeśli pracownik złamie zasady omówione w polityce zareaguj na to wydarzenie bez zbędnej zwłoki i wyciągnij konswekwencje. Jeśli przewinienie nie jest poważne, możesz odbyć nieformalną rozmowę z pracownikiem.

  4. Jeśli przewinienie jest poważne, rozważ czy nie powienieneś uruchomić procedury dyscyplinarnej.

  5. Traktuj wszystkich pracowników sprawiedliwie i w ten sam sposób, aby uniknąć posądzenia o dyskryminację i nierówne traktowanie.

Pamiętaj, że powyższe punkty mają znaczenie nie tylko podczas zimowych wyprzedaży, ale powinny być także brane pod uwagę, kiedy Twoi pracownicy czytają wiadomości bądź wyszukują miejsc na następne wakacje.


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, odezwij się do nas w formularzu kontaktowym.

17 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie