Szukaj
  • Mrs HR London

Pracownicy LGBT+ zarabiają mniej niż pracownicy heteroseksualni.

Pracownicy LGBT+ zarabiają średnio £6,700 mniej niż pracownicy heteroseksualni.


Czerwiec to na świecie tradycyjny Miesiąc Dumy środowisk LGBT+ (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych). Z tego też powodu YouGov przeprowadził sondaż w serwisie LinkedIn wśród 4 tysięcy pracowników UK by dowiedzieć się czy są różnice w wynagrodzeniach pomiędzy pracownikami należacymi do LGBT+ a pracownikami heteroseksualnymi. Z badania wynikło, że pracownicy LGBT+ zarabiają średnio 16% mniej niż inni pracownicy, co daje średnio 6,700 mniej (przed opodatkowaniem) w skali roku.

Ta różnica w pensjach między pracownikami heteroseksualnymi a LGBT+ jest znacznie wyższa niz niesławna ostatnimi czasy różnica w wynagrodzeniach między mężczyznami a kobietami wynosząca 9.6%.W badaniu przeanalizowano całkowity dochód pracowników, w tym jakiekolwiek dodatkowe elementy wypłaty otrzymywane od pracodawców. Przy takiej zasadniczej różnicy w analizowaniu dochodów, niestety nie można badania porównać do innych form różnic w wynagrodzeniach.


LinkedIn przeprowadził również ankietę wśród pracowników na temat ich doświadczeń w pracy. Okazało się, że 65% ankietowanych uważa, że ich pracodawcy robią wystarczająco wiele by ich wspierać w miejscu pracy, podczas gdy 21% jest zdania, że da się zrobić więcej w tej kwestii. Dotyczyło to szczególnie pracowników transpłciowych, którzy twierdzili, że pracodawcy mogliby bardziej promować intergracyjne, inkluzywne oraz otwarte miejsca pracy.


Co więcej, badanie wykazało brak reprezentacji LGBT+ na wyższych stanowiskach w firmach. 70% pracowników należących do grupy LGBT+ stwierdziło, że nie ma w ich zakładach pracy osób na pozycjach managerskich, na których mogliby się wzorować i traktować jako „role models”. Niekoniecznie oznacza to, że faktycznie takich osób nie ma na wysokich stanowiskach w firmach. Bardziej prawdopodobne jest, że osoby należące do społeczności LGBT+ nie ujawniają prawdziwego „ja” w miejscu pracy. Aż 26% respondentów LGBT+ stwierdziło, że nie ujawniło swojej orientacji seksualnej w pracy. Główne powody to strach przed oceną współpracowników, zachowaniami homofobicznymi bądź brak innych osób należących do LGBT+ w firmie. 14% profesjonalistów LGBT uważa, że ich szanse na awans by znacząco zmalały gdyby otwarcie mówili o swojej orientacji seksulanej w miejscu pracy.


Uprzedzenia i nękanie to wciąż zmora w wielu firmach. Co piąty (21%) badany twierdził, że doświadczył przemocy werbalnej w biurze, a 61% osób stwierdziło, że w pewnym momencie w swojej karierze czuli się „nieswojo” ze względu na swoją seksualność.


Wyniki badania to sygnał ostrzegawczy dla wielu pracodawców by aktywnie włączać wsystkich pracowników w zycie firmy, niezależnie od orientacji seksualnej. Szczególnie profesjonaliści HR ogrywają ogromną rolę w zwiększaniu świadomości pracowników i zrozumienia wielu aspektow, które wpływają na środowisko LGBT+ i jak jest ono postrzegajne przez współpracowników. Warto wiedzieć, że orientacja seksulana jest jedną z wielu cech chronionych w Equality Act 2010 i warto zwrócić uwagę na język i terminologie jakie używa się wobec pracowników LGBT+. Większość z nas przebywa 40h tygodniowo, a czasem i więcej, w miejscu pracy i to w jaki sposób się tam czują może mieć ogromne znaczenie na ich codziennie życie i zdrowie psychiczne. Jednym z pierwszych najważniejszych kroków jakie mogą podjąć pracodawcy by zapewnić, że ich firmy oferują intergracyjne i inkluzywne miejsce to pracy to wprowadzenie polityk i procedur które obejmują i chronią osoby LGBT+.

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie